Logowanie

O nas

 

Wspinaczka ściankowa może być traktowana jako samodzielny sport lub forma treningu przed wyruszeniem na podbój gór. Pierwszym krokiem do uprawiania tego ciekawego sportu powinna być wyprawa na małą ściankę. Ktoś z obsługi pomoże  sprawdzić, czy coś, co podoba się z boku, rzeczywiście jest sportem odpowiednim dla nas samych. Takim miejscem może być ścianka wspinaczkowa „Aniołów Stróżów” przy Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Stalowej Woli. Działa ona od 2004 roku i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego miasta. Zajęcia prowadzone są przez osoby z ukończonym kursem operatora sztucznej ściany.

 

Ze sztucznej ściany i boulderingu korzysta około 200. osób miesięcznie. Przedział wiekowy wspinaczy waha się od 5. do 60. lat.  Wspinać przychodzą się osoby z różnych środowisk społecznych.  Dużą część wspinaczy stanowią osoby z ambicjami sportowymi oraz tacy, dla których wspinanie stanowi hobby. Aktywność fizyczna na ściance bardzo dobrze wpływa na profilaktykę wielu schorzeń narządu ruchu i wad postawy szczególnie u dzieci i młodzieży. Atmosfera otwartości i bezinteresownej życzliwości pozwala przełamywać bariery emocjonalne w kontaktach z ludźmi.

                          Korzystanie ze ścianki i pracy operatorów jest dla uczestników bezpłatne.

 

Zapraszamy na zajęcia w  środy, piątki w godzinach 17-19 oraz w poniedziałki i środy 19-21. Zajęcia finansowane są przez Stowarzyszenie Przyjaciół Klasztoru Braci Mniejszych „Pokój i Dobro”oraz dotacji ze środków Gminy Stalowa Wola.